Cinai::Kitaplar

Unsplashed background img 1

2003 Yılında Basılmış Tüm Kitaplar
0 Yorum
more_vert
Serçe
(Metis - 2003)
Serçe (The Sparrow (1996))
Serçe, bol ödüllü bir yapıt: İlk yayımlandığı 1996’da Entertainment Weekly dergisi tarafından yılın en iyi on kitabından biri seçildi. 1997’de İngi... (devamı)
0 Yorum
Yüreğin Zafere Çağrısı
Elinizdeki kitap, Türk Edebiyat Tarihinin ilk bilimkurgu üçlemesinin ikinci romanıdır. Aynı zamanda kendi içinde de bütünlük taşıyan tam bir yapıtt... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Değişkenler
(İm - 2003)
Değişkenler (Mirror Image (1972))
Kafanızda en büyük, en derinlikli yeri neyin işgal ettiğine dikkat ettiniz mi hiç? Sizin için hayatta en önemli şeyin ne olduğunu gösteren bir a... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Mükemmel Dünya
(İm - 2003)
Mükemmel Dünya (Ultimate World (1972))
Mükemmellik kavramı herkes için farklı bir anlam taşıyabilir... Ama aklı başında hiç kimsenin inkar edemeyeceği bazı ortak gerçeklikler de yok değ... (devamı)
0 Yorum
Buck Rogers 25. Yüzyılda: Armageddon M. S. 2419 (Buck Rogers: Armageddon 2419 A.D. (1928))
Yedi Uyurlar'ın öyküsünü duymuş muydunuz? Hâlâ uyuyorlarmış... Uyandıklarında dünyayı tanımakta nasıl zorlukla karşılaşacaklarını bir düşünseniz... (devamı)
0 Yorum
Türk Bilimkurgu Öyküleri 1
Derleyen: Özlem Alpin Yazarlar: Refik Halid Karay, Coşkun Hepyonar, Özlem Alpin, İmren Mutlu, Ayşegül Engin, Cüneyt Uçman, Eren Sezen, Gurur Ası, ... (devamı)
0 Yorum
Son Cephede Şafak
Yoğun.. soluksuz.. bilimsel temelleri sağlam.. ve yerli. "Burada üretim olmaz" iddialarına karşı, "lafı bırakıp işe koyularak" verilen etkili bi... (devamı)
0 Yorum
İstiridye Kabuğundaki Venüs (Venus on the Half-Shell (1975))
Simon Wagstaff Dünya'yı mahveden büyük tufandan kıl payı kurtulur ve kapağı, terk edilmiş Çin uzaygemisi Hwang Ho'ya atar. Bundan böyle gezegeni ol... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Gece Kanatları
(İthaki - 2003)
Gece Kanatları (Nightwings (1969))
İzleyici, ömrünün onlarca yılını, uzayın muazzam boşluğunu tarayıp istilacıları gözleyerek geçirmiştir. Sonunda istilacılar gelir ve fethederler, b... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Dünyanın Hakimi
(İthaki - 2003)
Dünyanın Hakimi (Maitre du Monde)
Görevine düşkün, ağırbaşlı polis komiseri Strock ile "Fatih Robur" isimli kitaptan tanıdığımız Robur'ü karşı karşıya getiren "Dünyanın Hakimi", sad... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Kent
(İthaki - 2003)
Kent (City (1952))
Ateşler gürleyip rüzgar kuzeyden estiğinde Köpekler'in anlattığı öykülerdir bunlar. Böyle zamanlarda her aile ocağın başında toplanır, enikler sess... (devamı)
0 Yorum
Dune Harkonen Hanedanı (House Harkonnen (2000))
Halkının Dune dediği Arrakis'de Gezegenbilimci Pardot Kynes rüyasını gerçekleştirmek için çalışırken oğlu Liet, halkının özgürlüğü uğruna savaşan b... (devamı)
0 Yorum
Dune Atreides Hanedanı (House Atreides (1999))
İmparatorluk Takvimi'ne göre yıl 10154... Halkının Dune dediği Arrakis Gezegeni 40 yıldır Harkonnen Hanedanı'nın yönetimi altında... Gaddarlığı ve ... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Aya Yolculuk
(Sosyal - 2003)
Aya Yolculuk ()
BK (devamı)
0.0 Puan -
3 Yorum
more_vert
Mavi Lal Taş
(Güncel - 2003)
Mavi Lal Taş (The Gully of Bluemansdyke: And other stories (1892))
Sir Arthur Conan Doyle'un ilk Sherlock Holmes hikayesini yazmasının üzerinden yüz yıldan fazla bir zaman geçti. Bir yüzyıl sonra Sherlock Holmes, e... (devamı)
8.0 Puan -
2 Yorum
Bütün Hikayeleri 1 (The Adventures of Sherlock Holmes (1892))
• Bohemya’da Skandal (A Scandal in Bohemia) • Bir Kimlik Vakası (A Case of Identity) • Kızıl Saçlılar Kulübü (The Red-headed League) • Boscom... (devamı)
0.0 Puan -
2 Yorum
Bütün Hikayeleri 2 (The Memoirs of Sherlock Holmes (1893))
• Gümüş Şimşek (Silver Blaze) • Sarı Surat (The Yellow Face) • Borsacı Katibi (The Stock-Broker's Clerk) • Gloria Scott (The "Gloria Scott") ... (devamı)
8.7 Puan -
4 Yorum
Bütün Hikayeleri 3 (The Return of Sherlock Holmes (1905))
• Boş Ev Vakası (The Adventure of the Empty House) • Norwood'lu İnşaatçı (The Adventure of the Norwood Builder) • Dans Eden Adamlar (The Advent... (devamı)
0.0 Puan -
2 Yorum
Bütün Hikayeleri 4 (His Last Bow (1917))
• Wisteria Köşkü 1 (The Adventure of Wisteria Lodge) • Wisteria Köşkü 2 (The Adventure of Wisteria Lodge) • Karton Kutu • Kızıl Çember (The Ad... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Düello 'Bir Felidae Romanı' (Das Duell)
Milyonlarca Felidae hayranı bu romanı dört gözle bekliyordu: Genç, dişli bir rakip ve bölgedeki bütün kedilerin yüreklerini ağızlarına getiren e... (devamı)
0.0 Puan -
1 Yorum
more_vert
Son Vaka
(Güncel - 2003)
Son Vaka
Bu kitaba ismini veren Son Vaka macerası en ilginç Holmes öykülerinden biri olarak değerlendirilmiştir. Holmes bu macerada yaratıcısı Sir Arthur Co... (devamı)
6.2 Puan -
9 Yorum
more_vert
Da Vinci Şifresi
(Altın - 2003)
Da Vinci Şifresi (The Da Vinci Code (2003))
Harvard Üniversitesi Simge-Bilim Profesörü Robert Langdon, Paris'te iş gezisindeyken, gece yarısı, Louvre'un yaşlı müdürünün ölü bulundugu haberini... (devamı)
0.0 Puan -
0 Yorum
more_vert
Tindari Gezisi
(Everest - 2003)
Tindari Gezisi (Gita a Tindari (2000))
Hafta sonu günübirlik bir geziye çıkıp ortadan kaybolan yaşlı bir çift ile kapısının önünde başına bir kurşun sıkılarak infaz edilen genç bir çapkı... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Bir Gölgenin İntikamı
Cesur, gösterişli ve tutkulu avukat Timuçin bir sabah evinin banyosunda ölü bulunur. Ölümünün ardında yatan sır ve belki de katilinin kimliği aynad... (devamı)

menu