Cinai::Kitaplar

Unsplashed background img 1

Yeni Eklenen Kitaplar
0 Yorum
more_vert
İnsanın Değeri
(Nemesis - 2021)
İnsanın Değeri
Milano Kalesi avlusunda ve Navigli kanalında gezinenler sık sık kırklarında, uzun pembe giysili, kendi düşüncelerinde kaybolmuş gibi ifadesiz bakan... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Million İstanbul
(Simer - 2021)
Million İstanbul
Gürkan Karahan’ın kaleminden polisiye roman;Kadim şehrin dört köşesine dört ceset bırakılır. Kurbanlar şehrin sembolik özelliğe sahip tarihi mekanl... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Dokuz Yönünde
(Gözgü - 2018)
Dokuz Yönünde
Bir gamlı baykuş ötmüştü ağacın dalında. Ölüm sessizliğini bölüyordu uğultulu çığlığı. Uykunun en derin noktasını gösteriyordu saatler. Zaman bile ... (devamı)
0 Yorum
Silgiler
(Fol - 2021)
Silgiler (Les Gommes)
Kim yalan söylüyor, kim cinayeti örtbas etmeye çalışıyor. Peki, maktul ne zaman öldü? Öldü mü?Katilin tabancasından sadece kurbana nişan alınmamış ... (devamı)
0.0 Puan -
3 Yorum
Don Isidro Parodi’ye Altı Bilmece (Seis Problemas para don Isidro Parodi (1942))
Oğlak, Kova, Balık, Koç, Boğa diye düşünüyordu. Aguiles Molinari uyurken. Sonra bir an duraksadı. Terazi'yi, Akrep'I gördü. Karıştırdığını anladı; ... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Antikacı Dükkanı
(Kitap At - 2021)
Antikacı Dükkanı
Kuşadası’nın üstüne çökmüş kasvet yüklü bir bulut, uzuvları bedenlerinden ayrılmış yedi kurban…Güzelliği gözleri boyayan adada Antikacı Dükkânında ... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Kayıp Lahitler
(Kitap At - 2021)
Kayıp Lahitler
Arif ve Salih Beyoğlu Cinayet Masası polisleri, Akşehir’de bir cinayet işlenir ve oraya gönderilirler. Katil cinayetlerini çocukluk travması olan t... (devamı)
0 Yorum
Seri
(İki Nokta - 2021)
Seri
Emniyet güçleri ve hukuk sisteminin gözünden kaçan suçluları öldüren bir “seri infazcı” adaleti sıra dışı yöntemleri ile sağlıyorsa meşru sayılmalı... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Karmakarışık
(Çınar - 2021)
Karmakarışık
On altı polisiye yazarının seçme öykülerinden oluşan bir şölen. Neden bizde de Batı’daki gibi entrikalı cinayetler alengirli gizemler yok neden se... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Solak Leydi Vakası
(Eksik Parça - 2021)
Solak Leydi Vakası
19. Yüzyıl sonlarında, Londra’da geçen hikâyede hem döneme ait özellikler hem de Enola karakteri mükemmel yansıtılmış. Sürprizlerle dolu Solak Leyd... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Katilin Devası
(Sahi - 2021)
Katilin Devası (Hygiene de L'Assassin (1992))
Soru: Kitaplar savaştan daha zararlı, söz konusu kitapların yazarı da dünyayı savaşla tehdit eden bir devlet başkanından daha tehlikeli olabilir mi... (devamı)
0.0 Puan -
3 Yorum
more_vert
Karanlığın Soluğu
(Panama - 2021)
Karanlığın Soluğu (In Tenebris (2003))
New York... Kentlerin belki de en karmaşığı... Olağanüstü gölgelerin egemenliğinde, birçok gizi barındıran o kalabalık kent. Kalabalığın içinde nel... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Kayıp Tanrılar Ülkesi
(Yapı Kredi - 2021)
Kayıp Tanrılar Ülkesi
“Babasız çocuklar tanrıya sığınırdı ama o tanrı olmayı seçti.” Ahmet Ümit’ten polisiyeyi arkeoloji ve mitolojiyle harmanlayan usta işi bir roman. ... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Yangın Gecesi
(Nemesis - 2021)
Yangın Gecesi (Night Fire)
Michael Connelly’nin unutulmaz kahramanı Harry Bosh ile Renée Ballard yeniden güçlerini birleştiriyor. Bosch çaylak bir dedektifken ona her soruşt... (devamı)
0 Yorum
Mahşerin Hayaletleri
Eski okul arkadaşı Çeto’nun akılalmaz yükselişi; para, şan, şöhret. Tüm bunlar nasıl oluşmuştu? Babası kum, çakıl işi yapan Çeto’nun Mısır’da zengi... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Sonuncular
(Çınar - 2021)
Sonuncular (The Last)
Bildiğimiz dünya artık yok. Yirmi kişi bir otelde kapana kısılmış̧. İçlerinden biri katil. Nükleer saldırılar dünyanın sonunu getirdiğinde tarihçi... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Sessizliğin Peşinde
(Olimpos - 2021)
Sessizliğin Peşinde (Cruel Acts)
Ödüllü yazar Jane Casey'den, bir solukta okuyacağınız müthiş bir polisiye... Maeve Kerrigan serisinin uzun zamandır beklenen kitabını elinizden bı... (devamı)
0 Yorum
Zebra Pilot
(Sarmal - 2021)
Zebra Pilot
Ma Culi kahve şirketinin Kenya Bombay Calcüta seferini yapan kargo uçağı St. Bernard geçidinde zorunlu iniş yapar. Olay yerine gelen Zebra, uçağın ... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Kan Varsa
(Altın - 2021)
Kan Varsa (If It Bleeds (2020))
Kan varsa haber de vardır... Habercilerin kullandığı bir deyişti bu ve o gün bir bombanın patlatıldığı Albert Macready Ortaokulu’nda kesinlikle kan... (devamı)
5.7 Puan -
11 Yorum
more_vert
Riga’nın Köpekleri
(Ayrıksı - 2021)
Riga’nın Köpekleri (Hundarna i Riga (1992))
Yıl 1991. İsveç'te kış mevsimi. Dedektif Kurt Wallander ve ekibine kimliği belirsiz birinden bir ihbar gelir. Birkaç gün sonra da bir cankurtaran s... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Korkuya Yer Yok
(Martı - 2014)
Korkuya Yer Yok (Fear Nothing (2014))
“Acıyı ve korkuyu kontrol edebilirsin, ama içindeki kötülüğü asla yok edemezsin.” Bir cinayet mahallinde merdivenlerden düşerek yaralanan Dedektif... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Son Yüzleşme
(Martı - 2013)
Son Yüzleşme (Catch Me (2012))
Çocukluğunu hasta annesinin şiddet ve korkunç travmalarına maruz kalarak geçiren ve şimdi genç bir kadın olan Charlie, geçmişini arkasında bırakara... (devamı)
0 Yorum
Millî Cinâyât Koleksiyonu
"Her gün üzerinde gezdiğimiz, yaşadığımız, dolaştığımız İstanbul'un içinde gizli bir memleket vardır ki bu memleketi hiç kimse şimdiye kadar bilm... (devamı)
0.0 Puan -
0 Yorum
Gece Kuşları
(Ötüken - 2021)
Gece Kuşları
Bu esnada Nihad da otobüsün çan kayışını kesiyordu. Çünkü polis şüphe edecek ve otobüsü durdurmak için çan kayışını çekme¬ye mecbur olacaktı. Halbu... (devamı)

menu