Cinai::Kitaplar

Unsplashed background img 1

[Ak] Polisiye Serisine Ait Kitaplar
0.0 Puan -
1 Yorum
Esrarengiz Çorap
Roman, bir ilaç fabrikasında çalışan Osman bey'in öldürülmesiyle açılır. Bu cinayete bir intihar süsü verilse de, fabrikanın sahibi Doktor İhsan ... (devamı)
0.0 Puan -
1 Yorum
Gizli Kuvvetler (0)
(devamı)
8.0 Puan -
3 Yorum
Mezopotamya Cinayeti (Murder in Mesopotamia (1936))
Hemşire Amy Leatheran, son işi için Irak'ın Hassanieh kentindeki bir kazı alanına gider. Görevi ünlü arkeolog Doktor Leidner'ın güzel eşi Louise il... (devamı)
0 Yorum
Suçlu Kim
(devamı)
0 Yorum
Uğursuz Fotoğraf
(devamı)
8.5 Puan -
5 Yorum
more_vert
6.Meşum İlan
(Ak - 1962)
Meşum İlan (A Murder is Announced (1950))
Yerel Gazete'de çıkan garip cinayet ilanı, Jane Marple dahil tüm Chipping Cleghorn köyü sakinlerini heyecanlı bir bekleyişe sürüklemiştir: 29 Ekim,... (devamı)
7.7 Puan -
3 Yorum
Golf Sahasındaki Cinayet (The Murder on the Links (1923))
Cinayete Karışanlar Arthur Hastings: Belçikalı dedektif Poirot'nun ustalığına güvenen arkadaşı.Paul Renauld: Geçmişi hakkında hiçbir şey bilinmeye... (devamı)
2 Yorum
Kanlı Anlaşma (A Penknife In My Heart (1958))
(devamı)
0.0 Puan -
3 Yorum
more_vert
9.Viran Kule
(Ak - 1963)
Viran Kule (He Who Whispers (1946))
Agatha Christie, en beğendiği polisiye romanlardan biri olarak belirttiği 'Viran Kule' için, "Bugünlerde JD Carr'ın kitapları haricinde çok az dete... (devamı)
8.0 Puan -
5 Yorum
Yerin Kulağı Var (The Murder at the Vicarage (1930))
SAKİN KÖYDEKİ CİNAYETLE İLGİSİ OLANLAR Len Clement: Köyün rahibi. Bazen bir din adamına yakışmayacak şeyler düşünüyordu.Griselda Clement: Rahibin ... (devamı)
0.0 Puan -
2 Yorum
Kızlara Suikast (Peril at End House (1932))
İngiltere'nin Cornwall sahillerinde emekliliğin tadını çıkaran Hercule Poirot güzeller güzeli Nick Buckley'nin başına gelen bir dizi kazadan kıl pa... (devamı)
4.0 Puan -
3 Yorum
Bağdatta Buluşalım (They Came to Baghdad (1951))
Polisiye türünün başarılı isimlerinden biri olan Agatha Christie, Bağdat'a Geldiler de ilginç bir ikiliye dikkat çekiyor: ABD ile SSCB. Yazar, roma... (devamı)
6.8 Puan -
4 Yorum
Uçurumdan Aşağı (Why Didn't They Ask Evans? / The Boomerang Clue (1934))
Golf oynarken topu yamaçtan aşağı yuvarlanan Bobby Jones, topunu almak için aşağıya indiğinde kayalıkların arasında ölmek üzere olan bir adamla kar... (devamı)
0.0 Puan -
2 Yorum
Ölüden Gelen Mektup (Dumb Witness / Poirot Looses a Client (1937))
KÜÇÜK YEŞİL EVDEKİ OLAYLARLA İLGİSİ OLANLAR: Emily Arundell: Yaşlı bir kadın. Bir hayli parası vardı.Wilheimina Lawson: Emily'nin yardımcısı. Apta... (devamı)
1 Yorum
Yürüyen Ceset (They Do It With Mirrors / Murder With Mirrors (1952))
Stonygates’teki genç suçluların islah edildiği bir vakfın sahibi olan arkadaşı Carrie Louise’i ziyaret eden Miss Marple tehlikenin yak- laşmakta ol... (devamı)
0.0 Puan -
0 Yorum
Tuzaktaki Kaplan
Vala Nureddin'in bu polisiyesi, hangi ölçütlerle bakarsanız bakın, oldukça başarılı. Bu bir whodunit değil, bir kaçış öyküsü. Kocası Namık Sınırbay... (devamı)
6.9 Puan -
5 Yorum
Chimneys Şatosunun Esrarı (The Secret of Chimneys (1925))
Arkadaşı için yerine getireceği basit bir angaryanın onu uluslararası bir cinayet komplosunun tam ortasına düşüreceği Anthony Cade'in aklının ucund... (devamı)
7.0 Puan -
9 Yorum
Öldüren Miras (The Mystery of the Blue Train (1928))
Daha Önce Türkiye'de yayınlanmamış merakla beklenen bir klasik...Lüks Mavi Tren Nice'e ulaştığında, kondüktör derin uykuya dalmış Ruth Kettering'i ... (devamı)
8.8 Puan -
6 Yorum
more_vert
19.Dilsiz Tanık
(Ak - 1963)
Dilsiz Tanık (The ABC Murders / The Alphabet Murders (1936))
Cinayet Alfabesiyle İlgisi Olanlar: Alice Asher: Yaşlı bir kadın. Küçük bir tütün dükkânı vardı.Franz Asher: Alice Asher'in kocası. Ayyaşın biriydi... (devamı)
7.9 Puan -
5 Yorum
Bulutlar İçinde Ölüm (Death in the Clouds / Death in the Air (1935))
Uçaktaki Ölümle İlgisi Olanlar: Janet Grey: Güzel bir kız. Ona piyangodan para çıkmıştı.Norman Gale: Yakışıklı bir genç. Janet'i ilk gördüğü an be... (devamı)
6.4 Puan -
4 Yorum
Kahverengi Elbiseli Adam (The Man in the Brown Suit (1924))
Anne Beddingfeld, babasını kaybettikten sonra Londra'da yaşamaya karar verir. Ve günün birinde, içinde her zaman var olan macera tutkusu, Hyde Park... (devamı)
7.3 Puan -
5 Yorum
more_vert
22.Yedi Sigara
(Ak - 1963)
Yedi Sigara (Murder is Easy / Easy to Kill (1939))
Ashe Köyündekiler Luke Fitzwilliam: Doğu'da polislik yapmıştı. İngiltere'ye döndüğü gün bir cinayet olayına karıştı.Lavinia Fullerton: Görünüşte h... (devamı)
0.0 Puan -
1 Yorum
Düşman Dostlar (The Case of the Constant Suicides (1941))
İkinci umumî harbin hava tehlikesi düdükleri öttüğünden, o gece, Londra'dan Glascow'a kalkan tren yarım saat rötar yaptı: Tehlike işareti verildikt... (devamı)
0.0 Puan -
0 Yorum
Yalan İçinde Yalan
(devamı)

menu