Cinai::Kitaplar

Unsplashed background img 1

1995 Yılında Basılmış Tüm Kitaplar
0.0 Puan -
0 Yorum
Ve Sonra Hiç Kalmadı
Sonra bin sekiz yüz kalmıştı. Sonra bin altı yüz. Ve sonra hiç kalmadı... "O sıralarda, yani bundan üç ila beş yüz yıl önce daha iyi başka diyar... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Balıkçıl Gözü
(Metis - 1995)
Balıkçıl Gözü (The Eye of the Heron (1978))
Victoria'ya Dünya'dan üç türlü yaratık geldi: İnsanoğlu, bitler ve Şantiyeliler. "Bana öyle geliyor ki erkeklerin zayıf ve tehlikeli oldukları nok... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Mevki Uygarlığı
(Metis - 1995)
Mevki Uygarlığı (The Status Civilization (1960))
Yasa bana, Omega'da ortalama ömrün yaklaşık üç Dünya yılı olduğunu sizlere söylememi emrediyor... "Omega, sizin gezegeniniz, tümüyle mahkumlar tar... (devamı)
0 Yorum
more_vert
İkiz Yıldız
(Metis - 1995)
İkiz Yıldız (Double Star (1955))
Dünya'nın ve Mars'ın kaderi, Büyük Lorenzo'nun rolünü iyi oynamasına bağlıydı. Kapının ağzında kabuslarımdaki zehirli mantarlara benzeyen bir Mars... (devamı)
0 Yorum
Paslanmaz Çelik Sıçan (The Stainless Steel Rat (1961))
Paslanmaz Çelik Sıçan 01 Kaçacak delik arayan bir sıçandım ve hiç delik yoktu. Tüm kapılar kilitliydi; açamayacağımı bildiğim halde hepsini tek ... (devamı)
0 Yorum
Rocannon'un Dünyası (Rocannon's World (1966))
Hainish 02 "Fian, uç benimle! Halkınız gibi zihninle konuşmam, ama havada giden sözcüklerin hepsi de boş değildir!" "Ben Rocannon. Ben Rocannon... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Kaybolan Miras
(Metis - 1995)
Kaybolan Miras (Lost Legacy (1960))
Üç arkadaş kendi beyinlerinde gizli inanılmaz yetenekler keşfettiler. Sorun bu yeteneklerin hangi amaçla kullanılacağıydı. "Demek ben sahtekar olu... (devamı)
0 Yorum
more_vert
İki Dünya Savaşıyor (The War of Two Worlds (1953))
Savaş bitmiş, Marslılar Dünya'yı işgal etmişti. Ancak galip de mağlup da, bilmedikleri, üçüncü bir gücün oyuncağıydı. Gözlerinde hüzün okunuyordu.... (devamı)
0 Yorum
Uzay Tacirleri (The Space Merchants (1952))
İyi bir tüketici olun; metin yazarlarına inanın; alışkanlıklarınızdan vazgeçmeyin; fazla düşünmeyin, çevrecilere inanmayın: İşte geleceğin dünyas... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Sınırsız Rüyalar Diyarı (The Unlimited Dream Company (1979))
Dış uzayları ve geleceğe yolculuk temalarının kısırlığından kurtulamayan klasik bilim-kurgunun, giderek bir teknoloji tapınmasına dönüşüp, verili d... (devamı)
7.2 Puan -
4 Yorum
more_vert
Ormandaki Deli
(Nisan - 1995)
Ormandaki Deli (Le Fou de Bergerac)
Tesadüf üstüne tesadüf! Bir gün öncesine kadar Maigret seyahate çıkacağından habersizdi. Halbuki, Paris'in onu bunaltmaya başladığı bir mevsim gelm... (devamı)
0.0 Puan -
1 Yorum
Polisiye Roman
(İletişim - 1995)
Polisiye Roman
(devamı)
0 Yorum
Gerilim/Polisiye Filmleri
(devamı)
0.0 Puan -
0 Yorum
more_vert
Yanık Portakal
(Ayrıntı - 1995)
Yanık Portakal (The Burnt Orange Heresy (1971))
Willeford büyük övgüler almış bu kitabında, sanat dünyasındaki kimi efsanelerin nasıl oluştuğunu anlatıyor. Paris'ten, 'başarı'nın diyarı Amerika'y... (devamı)
0.0 Puan -
0 Yorum
more_vert
Baykuş Çığlığı
(Ayrıntı - 1995)
Baykuş Çığlığı (The Cry of the Owl (1962))
İnsanın kaçamadığı talihsizlikler vardır... Maruz kaldığımız, hatta mahkum olduğumuz tuhaflıklardır bunlar... Baykuş Çığlığı, böylesi tuhaf talih... (devamı)
0.0 Puan -
0 Yorum
more_vert
Beceriksiz
(Ayrıntı - 1995)
Beceriksiz (The Blunderer (1966))
Hayatımızı biçimlendiren kimi yol ayrımları vardır; işimizi, yaşayacağımız coğrafyayı, sevgilimizi, arkadaşlarımızı seçmek, siyasal tercihlerimizi ... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Soğuk Işıkla Randevu (Winter Moon (1993))
Los Angeles sokakları tehlike doluydu. Genç polis bir çatışmada yaralandıktan sonra oğlu ve eşiyle sakin bir çiftlik evine çekildi. Artık tehlikele... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Takip
(Altın - 1995)
Takip (Chase (1972))
Chase, Vietnam'dan dönmüş bir askerdir. Savaştan sonraki sıradan yaşamına uyum sağlamaya çalışırken, hiç beklemediği bir anda ve beklemediği bir yü... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Gecenin Maskesi
(Altın - 1995)
Gecenin Maskesi (The Key to Midnight (1979))
Bir gün tanımadığınız biri karşınıza çıkıp sizin aslında sandığınız kişi değil, farklı bir kimliğe ve yaşantıya sahip başka biri olduğunuzu söylers... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Ölüm Diyeti
(Altın - 1995)
Ölüm Diyeti (Fatal Cure (1993))
Genç doktor bütün şehrin stres dolu yaşamından kaçarak sakin bir kasaba hastanesinde iş bulur. Küçük bir kasabanın huzur veren ortamı içinde mutlu ... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Riskli Deney
(Remzi - 1995)
Riskli Deney (Acceptable Risk (1994))
"Kim, salona dönüp, Elizabeth'in duvardaki portresinin tam karşısında durdu ve tabloya bakmaya başladı. Karanlıkta bile Kim, Elizabeth'in yeşil göz... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Beyaz Köpekbalığı (White Shark (1994))
"Denizde bir şey var... Fakat bu seferki tahmin ettiğiniz şey değil." Büyük yankı yapan "Jaws" kitabının yazarı Benchley, 20 yıl sonra çok daha ga... (devamı)
8.2 Puan -
3 Yorum
more_vert
Malta Şahini
(Parantez - 1995)
Malta Şahini (The Maltese Falcon (1930))
Spade ve Archer adlı özel dedektif bürosuna kız kardeşini arayan, Wonderly adlı güzel bir bayanın gelir. Arayışı üstlenen Archer'in o gece öldürülm... (devamı)
8.4 Puan -
2 Yorum
more_vert
Sırça Anahtar
(Can - 1995)
Sırça Anahtar (The Glass Key (1931))
Demokrasi denen politik oyunun kulisinde sahnelenen karanlık bir oyun. Oyunun başrolünde iki erkek. Bileğine sıkı, gözü kara. İki yeraltı adamı... (devamı)

menu