Cinai::Kitaplar

Unsplashed background img 1

Cem Yayınevinin Tüm Kitapları
0.0 Puan -
0 Yorum
Şüphe
(Cem - 1966)
Şüphe (Der Verdacht (1951))
Emekli komiser Barlach bir ameliyat geçirmiş ve kısa bir ömrü kaldığını öğrenmiştir. Hastanedeyken okuduğu dergide gözüne ilişen bir fotoğraftan; S... (devamı)
0.0 Puan -
3 Yorum
Yargıç ve Celladı (Der Richter und sein Henker (1950))
Kırk yıl önce İstanbul'da başlamış bir hesaplaşma... Ameliyatını erteletecek denli "hedefe kenetlenmiş" bir dedektif... Yargıç ve Celladı, Dürrenm... (devamı)
0.0 Puan -
1 Yorum
more_vert
Loş Ayna
(Cem - 1989)
Loş Ayna
Loş Ayna,Agatha Christie kitapları atmosferinde bir roman...Erhan Bener, her zamanki ustalığıyla kurduğu şaşırtmaca yöntemiyle nitelikli bir psikol... (devamı)
7.3 Puan -
3 Yorum
more_vert
Sis ve Gece
(Cem - 1996)
Sis ve Gece
"Yazarının Türkçe tutkunu, Türkçe vurgunu kişiliğiyle, eşine az rastlanır bir ustalıkla kotardığı bu roman, bugüne dek polisiye roman konusunda eşi... (devamı)
0 Yorum
Altın Gözde Yansımalar (Reflections in a Golden Eye (1941))
Altın Gözde Yansımalar, bir cinayet romanıdır. Bir ada gibi çevreden yalıtılmış askeri bir bölgede, boş zamanı ve güvenliğin bol olduğu barış zaman... (devamı)
0.0 Puan -
2 Yorum
more_vert
Bir Ses Böler Geceyi
"Yeni bir ürperti dalgası sardı bedenini. Mezarın içini görmemesine karşın, upuzun yatan ölünün yer yer etleri dökülmüş yüzü geldi gözlerinin önüne... (devamı)
0 Yorum
Havana'daki Adamımız (Our Man in Havana (1958))
(devamı)
0 Yorum
Kesik Başların Esrarı
(devamı)
0 Yorum
Dünyanın Merkezine Yolculuk (Voyage au centre de la Terre (1964))
Hamburg'un eski mahallesindeki küçük bir evde, genç ve çekingen Axel, amcası jeolog ve madenbilimci Profesör Lidenbrock'la birlikte çalışmaktadır. ... (devamı)
8.3 Puan -
1 Yorum
Yemin
(Cem - 1968)
Yemin (Das Versprechen (1958))
Tayinine bir gün kala, küçük bir kız çocuğunun ormanda bulunan cesediyle yüz yüze gelen komiserin yaşamı tümüyle değişir. Artık tek bir amacı vardı... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Kaybolan Bacak
(Cem - 1974)
Kaybolan Bacak
Ediz’in Kaybolan Bacak adıyla İngilizceden yapılmış (Servet Moray, İbrahim Hoyi ve kendisine ait) çeviri öyküler derlemesi. (devamı)
7.5 Puan -
2 Yorum
Dörtlerin İmzası (The Sign of Four (1890))
Sana kaç kere söyledim, imkânsız olanları elersen, arta kalan, ihtimal dışı bile olsa, hakikattir.” Sapsarı sisle kaplı Londra'nın Baker Sokağı... (devamı)
1 Yorum
more_vert
Korku Vadisi
(Cem - 2013)
Korku Vadisi (The Valley of Fear (1914))
Dünya polisiye edebiyatının en iyi yazarları içinde ve hatta en büyüklerinden biri olarak anılan, Sultan İkinci Abdülhamid'in dahi eserlerini Osman... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Kızıl Takip
(Cem - 2013)
Kızıl Takip (A Study in Scarlet (1887))
Katil, hayatın renksiz kumaşına kızıl bir iplik örüyor. Bizim görevimiz onu ortaya çıkarmak, diğerlerinden ayırmak ve her bir santimetrekaresini gö... (devamı)
0 Yorum
Sherlock Holmes'un Dava Defteri (The Case-Book of Sherlock Holmes (1927))
(devamı)
0 Yorum
Sherlock Holmes'in Maceraları
Soru sormayı ve apaçık görünene bile şüpheyle yaklaşmayı diğer bütün derslerden çok, polisiye yazının büyük üstadından, Sir Arthur Conan Doyle'un... (devamı)
0 Yorum
Sherlock Holmes'un Anıları
Daha önce yayımladığımız Sherlock Holmes'ün Maceraları'nın ardından, yazım sırasına uygun olarak şimdi de on bir öyküden oluşan Sherlock Holmes'ün ... (devamı)
0 Yorum
Sherlock Holmes'un Dönüşü
“Aydınlatamadık mı? Eğer aydınlanmadı diyorsan sana söyleyecek sözüm yok! Olayda genç bir adam var ve birdenbire, eğer yaşlı bir insan ölürse onun ... (devamı)
0.0 Puan -
2 Yorum
more_vert
Son Görev
(Cem - 2013)
Son Görev
Bay Sherlock Holmes'ün dostları, onun hâlâ hayatta ve ara sıra yoklayan romatizma ağrıları yüzünden biraz topallamasına rağmen iyi olduğunu öğrenme... (devamı)
0 Yorum
Bakerville Köpegi
Huysuz, karizmatik, kendisi için mutlaka gerekli milyonlarca ayrıntıyı zihin sarayının kıvrımlarında saklayan, yakın dövüş ustası, kimya ve simy... (devamı)
0 Yorum
Ölümcül Sır (Most Secret (1964))
(devamı)

menu