Cinai::Kitaplar

Unsplashed background img 1

Dost Yayınevinin Tüm Kitapları
0.0 Puan -
1 Yorum
Polis Müfettişi Kadavra
(devamı)
0 Yorum
Ölümle Saklambaç
(devamı)
0.0 Puan -
1 Yorum
more_vert
Apollon'un Gözü
(Dost - 1998)
Apollon'un Gözü
"Bizler gençken, dostum, dünya çok yaşlıydı..." diye yazar Gilbert Keith Chesterton. Gerçekten de, 1874 yılında doğan Chesterton'ın ilk gençlik yıl... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Çalınan Mektup
(Dost - 2000)
Çalınan Mektup
Mizah türünde yaptığı birtakım başarısız girişimler dışında, kabus sözcüğü Poe'nun tüm anlatılarına uygun düşmektedir. Bu kitap için en tutkulu dör... (devamı)
0 Yorum
Büyük Taş Yüz
Wakefield, Hawthorne'un, belki de yazın sanatının en iyi öykülerinden biridir. Gölge konusu insan imgelemine tekrar tekrar dönen konulardan biri, s... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Kanal Düşleri
(Dost - 2001)
Kanal Düşleri (Canal Dreams (1989))
Banks'in renkli, tuhaf, gerçeküstü ve dizginsiz roman evreninde bir macera daha! Ünlü bir çellist olan Hisako Onoda'nın uçak korkusu, onu yaşamının... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Camda Yürümek
(Dost - 2001)
Camda Yürümek (Walking on Glass (1985))
Tehlikelerle dolu, tekinsiz bir evrenin en canlı imgesi, Banks'ın ustalıkla işlenmiş parçalarından oluşan bu bulmacasında ağır ağır beliriyor. Kara... (devamı)
0 Yorum
Star Wars Jedinin Dönüşü (Star Wars Return of the Jedi (1983))
Ve Senatör Palpatine bu anı değerlendirmişti. Sahte de olsa zekice sözler ve kurnaz politik manevralarla kendisini Konsey Başkanı seçtirmeyi başarm... (devamı)
0 Yorum
Star Wars Bölüm 1 Gizli Tehlike (Star Wars Episode I, The Phantom Menace (1999))
Sithler ortaya çıkalı neredeyse iki bin yıl olmuştu. Güç'ün karanlık tarafına teslim olmuş bir külttü onlar, kendilerini tamamen kullanılmasına izi... (devamı)
0 Yorum
Star Wars Yeni Umut (Star Wars: A New Hope (1976))
Bu uzay yığınının küçük bir ölçekle gösterildiği haritada, Alderaan'ın yokolması mikro bir çöküntü oluşturmuştu. Alderaan, üzerindeki şehirleri, çi... (devamı)
0.0 Puan -
0 Yorum
more_vert
Bilim-Kurgu
(Dost - 2005)
Bilim-Kurgu (La Science-fiction (2003))
Bir edebi tür olarak bilim-kurgu hakkında sahip olunan kanılarnı ve türü tanımlama girişimlerinin yetersizliği üzerine odaklanan bu kitap, bilim-ku... (devamı)
0 Yorum
Star Wars İmparatorluk (Star Wars The Empire Strikes Back (1980))
Kaptan Piett bir an bile duraksamadan ileri atılırken Amiral de sendeleyerek geri çekildi, eli doğruca boğazına gitmişti. Piett saygıyla cevap v... (devamı)
0 Yorum
İnsanlığı Ancak Sen Kurtarırsın! (Only You Can Save Mankind (1992))
Galaksinin en azılı elebaşları bir bilgisayar ekranından çıkıp bütün dünyayı işgal etmeye hazır. Onları durdurabilecek tek kişi ise Johnny ve tüm i... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Johnny ve Ölüler
(Dost - 2005)
Johnny ve Ölüler (Johnny and the Dead (1993))
Uzun bir aradan sonra Johnny Maxwell serisinin ikinci kitabı. Tüm yaşamları bir bilgisayar oyununun karakterleriyle özdeşleşmiş, 12-15 yaşları aras... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Johnny ve Bombalar
(Dost - 2004)
Johnny ve Bombalar (Johnny and the Bomb (1996))
Johnny Maxwell serisinin üçüncü ve son kitabı 21 Mayıs 1941 tarihinde başlıyor ve bitiyor. Johnny ve arkadaşları kendilerini İkinci Dünya Savaşı'nı... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Duvardaki Kapı
(Dost - 1998)
Duvardaki Kapı (The Door In The Wall: And Other Stories (1911))
Wells, fantastik bir öykünü tek bir fantastik olayı içermesi gerektiği düşüncesindeydi; bu kitap için seçmiş olduğumuz beş öykü bu sağgörü kuralına... (devamı)
0 Yorum
H. P. Lovecraft Toplu Eserleri 1
Yeni keşfedilmiş ve sonsuz bir dünyanın daha önce hiç anlatılmamış, kötücül öyküsü... Sorgulanamayan inançlar ve sarsılmaz gibi görünen toplumsal k... (devamı)
0 Yorum
H. P. Lovecraft Toplu Eserleri 2
Unutulmuş tanrılar ve yüzyıllardır dile gelmeyi bekleyen lanetlerle dolu kapkaranlık bir evren. Çağlar boyunca ürkünün ve yalnızlığın beşiği olmuş ... (devamı)
0 Yorum
H. P. Lovecraft Toplu Eserleri 3
H. P. Lovecraft'ın tüm eserlerini kapsayan dizinin üçüncü ve son kitabı. Gotik yazının gelmiş geçmiş en büyük ustası olarak kabul edilen Lovecraft'... (devamı)
7.2 Puan -
4 Yorum
more_vert
Ormandaki Deli
(Dost - 1963)
Ormandaki Deli (Le Fou de Bergerac)
Tesadüf üstüne tesadüf! Bir gün öncesine kadar Maigret seyahate çıkacağından habersizdi. Halbuki, Paris'in onu bunaltmaya başladığı bir mevsim gelm... (devamı)

menu