menu
John Verdon

Doğum - Ölüm:
1 Ocak 1942 -
Kategorileri:
-
Diğer İsimleri:
-
Bölgesi:
ABD

Vernon, New York City'deki Regis Lisesi ve Fordham Üniversitesi mezunudur. İlk kariyeri, birkaç büyük ajansın yaratıcı taraflarında çalıştığı New York'ta reklamcılık endüstrisindeydi. Reklamcılıktan emekli olduktan sonra, o ve karısı şehri terk etmeye ve Catskill Dağları'nın batı eteklerindeki kırsal bir bölgeye taşınmaya karar verdiler.

Şehirden ayrıldıktan sonraki ilk arayışında Shaker tarzı mobilyalar tasarladı ve inşa etti - sonraki on yıl boyunca sürdürdüğü bir kariyer. Ayrıca Arthur Conan Doyle'dan Ross Macdonald'a ve Reginald Hill'e kadar her türden klasik dedektif hikayelerinin hayranı oldu.

Karısı Naomi ona kendi gizemli romanını yazması için ilham verdi. İki yıl sonra Think of a Number'ı tamamladı. Piyasadaki ve eleştirmenler arasındaki sonraki başarısı, onu aynı ana karakterleri içeren ikinci bir roman olan Shut Your Eyes Tight'ı yazmaya ikna etti. Bu, emekli NYPD cinayet dedektifi Dave Gurney'in rol aldığı bir dizi suç geriliminin başlangıcıydı. Serideki kitaplar iki düzineden fazla dile çevrildi.

Dave Gurney Serisi
2010 Think of a Number (Aklından Bir Sayı Tut)
2011 Shut Your Eyes Tight (Gözlerini Sımsıkı Kapat)
2012 Let the Devil Sleep (Şeytanı Uyandırma)
2014 Peter Pan Must Die (Peter Pan Ölmeli)
2016 Wolf Lake (Kurt Gölü)
2018 White River Burning (Fırtınada Yanacaksın)
2021 On Harrow Hill (Tepenin Laneti)
2023 The Viper

KİTAPLARI

Nopic Nopic Nopic Nopic Nopic Nopic Nopic Nopic


Yorum yaz
mode_edit