Cinai::Kitaplar

Unsplashed background img 1

Atlas Yayınevinin Tüm Kitapları
0 Yorum
Deli Filozof
(Atlas - 1969)
Deli Filozof
Deli Filozof, Hüseyin Rahmi Gürpınar'ın dünya, yaşam, metafizik, aşk ve bağlılık konularında felsefi düşüncelerini sergilediği en önemli yapıtların... (devamı)
0 Yorum
Kaynanam Nasıl Kudurdu?
Kaynanam Nasıl Kudurdu? adlı bu roman ilk defa 1927 yılında yayınlanmıştı. 1971'de yapılan üçüncü baskısında Mustafa Nihat Özön eliyle bugünün dili... (devamı)
0 Yorum
Ben Deli miyim?
Şadan ve Kalender Nuri... İstanbullu iki genç... Hüseyin Rahmi, İstanbul'u ve İstanbul yaşantısını bu iki genç üzerinden anlatıyor. Ama bu gençler ... (devamı)
0 Yorum
Gulyabani
(Atlas - 1974)
Gulyabani
Gulyabani; yazarın cin, peri ve gulyabani gibi boş inançların nasıl kötüye kullanılarak, saf ve namuslu insanların kandırıldığını vurgulayan, boş i... (devamı)
0 Yorum
Dirilen İskelet
İlk Basım: 1946, 1967 basımında Mükerrem Kamil Su tarafından bugünün diline aktarılmıştır. Cinayet mahkemesi iki delinin tanıklığıyla bir iskele... (devamı)
0 Yorum
Cehennemlik
(Atlas - 1973)
Cehennemlik
Cehennemlik ilk defa 1924 yılında yayınlanmıştı. İkinci baskısı 1966'da yapıldı ve Mustafa Nihat Özön eliyle bugünün diline aktarıldı. Bu eser, ya... (devamı)
0 Yorum
Ölüler Yaşıyor mu?
Hüseyin Rahmi Gürpınar, çağının gündeş fikir akımlarına en açık isimlerden biriydi. Benimsesin, benimsemesin, her türlü fikrin tartışılması ger... (devamı)
0 Yorum
Öldüren Öpücük
(devamı)
0 Yorum
Yolpalas Cinayeti
(Atlas - 1971)
Yolpalas Cinayeti
Halide Edib Adıvar’ın 1936 yılında Paris’te kaleme aldığı bir cinayet romanı, Yolpalas Cinayeti. Bu kısa roman, Adıvar’ın güçlü anlatımını gösterme... (devamı)

menu