Cinai::Kitaplar

Unsplashed background img 1

İm Yayınevinin Tüm Kitapları
0 Yorum
Düşler
(İm - 1996)
Düşler
Her insanın, yaşamlar boyu aradığı gerçeğe, bireysel yaşam serüveniyle ayna oluşturan bir kitaptır. Gerçekte bütün olan Öz varlığımızın, yaratıc... (devamı)
0 Yorum
Yüreğin Zafere Çağrısı
Elinizdeki kitap, Türk Edebiyat Tarihinin ilk bilimkurgu üçlemesinin ikinci romanıdır. Aynı zamanda kendi içinde de bütünlük taşıyan tam bir yapıtt... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Değişkenler
(İm - 2003)
Değişkenler (Mirror Image (1972))
Kafanızda en büyük, en derinlikli yeri neyin işgal ettiğine dikkat ettiniz mi hiç? Sizin için hayatta en önemli şeyin ne olduğunu gösteren bir a... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Mükemmel Dünya
(İm - 2003)
Mükemmel Dünya (Ultimate World (1972))
Mükemmellik kavramı herkes için farklı bir anlam taşıyabilir... Ama aklı başında hiç kimsenin inkar edemeyeceği bazı ortak gerçeklikler de yok değ... (devamı)
0 Yorum
Buck Rogers 25. Yüzyılda: Armageddon M. S. 2419 (Buck Rogers: Armageddon 2419 A.D. (1928))
Yedi Uyurlar'ın öyküsünü duymuş muydunuz? Hâlâ uyuyorlarmış... Uyandıklarında dünyayı tanımakta nasıl zorlukla karşılaşacaklarını bir düşünseniz... (devamı)
0 Yorum
Türk Bilimkurgu Öyküleri 1
Derleyen: Özlem Alpin Yazarlar: Refik Halid Karay, Coşkun Hepyonar, Özlem Alpin, İmren Mutlu, Ayşegül Engin, Cüneyt Uçman, Eren Sezen, Gurur Ası, ... (devamı)
0 Yorum
Son Cephede Şafak
Yoğun.. soluksuz.. bilimsel temelleri sağlam.. ve yerli. "Burada üretim olmaz" iddialarına karşı, "lafı bırakıp işe koyularak" verilen etkili bi... (devamı)
0 Yorum
Bilimkurgu Öyküleri (Collection: The Science Fiction of Edgar Allan Poe (1976))
Fantastik edebiyatın başarılı ismi Edgar Allan Poe’nun, yazdığı birbirinden ilginç ve hepsi birer başyapıt olan öyküleri bu kitapta bir araya topla... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Alacaşafağın Rengi
Bazıları için umut vadeden bir günün başlangıcıdır şafak... Bazısı içinse rahat hareket edebildiği gece karanlığının sonudur... Ancak asıl ay... (devamı)
0 Yorum
1001 Soruda Bilimkurgu ve Fantastik
Yüzüklerin Efendisi, Ejderha Mızrağı, Star Wars, Star Trek... ya da herhangi bir bilimkurgu-fantastik eserle ilgili bilgilerinizi sınayabileceği... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Maymunlar Gezegeni (La Planete des Singes (1963))
Jiny ve Phyllis, uzay denizinde, meskûn gezegenlerden uzaklarda dolaşarak rahat bir tatil geçiriyorlardı. O günlerde gezegenler arası olduğu kad... (devamı)

menu