Cinai::Kitaplar

Unsplashed background img 1

Özgür Yayınevinin Tüm Kitapları
0 Yorum
Eşkıya İninde İki Damla Yaş
Eşkiya İninde, Hüseyin Rahmi'nin serüven - polisiye türünden yazdığı romanlarının en heyecanlılarından biridir. Yazar, İstanbul yakınların bile eşk... (devamı)
0 Yorum
Cadı
(Özgür - 1996)
Cadı
Binnaz Hanım, öldükten sonra dirilerek, ölümünden sonra hemen evlenen kocası Naşit Nefi Efendi'ye yaşamı zehir eder. Hüseyin Rahmi'nin, metafizik b... (devamı)
0 Yorum
Efsuncu Baba
(Özgür - 1995)
Efsuncu Baba
Efsuncu Baba, Hüseyin Rahmi Gürpınar'ın cahillik ve kültür ikilemini yansıttığı romanlarından biridir. Ebulfazıl Enveri Efendi'nin bütün zayıflığı,... (devamı)
0 Yorum
Deli Filozof
(Özgür - 1999)
Deli Filozof
Deli Filozof, Hüseyin Rahmi Gürpınar'ın dünya, yaşam, metafizik, aşk ve bağlılık konularında felsefi düşüncelerini sergilediği en önemli yapıtların... (devamı)
0 Yorum
Mezarından Kalkan Şehit
Hüseyin Rahmi Gürpınar'ın en ilginç romanlarından olan Mezarından Kalkan Şehit, savaşta ölüm haberi gelen bir subayın, ailesini ziyaretlerini anlat... (devamı)
0 Yorum
Şık
(Özgür - 1997)
Şık
Hüseyin Rahmi, Şıpsevdi romanının kaynağı olan Şık'ta, bizlere Tazminat romanının gözde iplerinden bir örnek sunuyor. Hem acınacak hem de gülünecek... (devamı)
0 Yorum
Şeytan İşi
(Özgür - 1997)
Şeytan İşi
Yayınevimiz bu kez de sizlere Hüseyin R. Gürpınar'ın iki ünlü yapıtını bir arada sunuyor: Tesadüf ve Şeytanın İşi ... Tesadüf'te, mutluluğu evi dış... (devamı)
0 Yorum
Kaynanam Nasıl Kudurdu?
Kaynanam Nasıl Kudurdu? adlı bu roman ilk defa 1927 yılında yayınlanmıştı. 1971'de yapılan üçüncü baskısında Mustafa Nihat Özön eliyle bugünün dili... (devamı)
0 Yorum
Ben Deli miyim?
(Özgür - 1996)
Ben Deli miyim?
Şadan ve Kalender Nuri... İstanbullu iki genç... Hüseyin Rahmi, İstanbul'u ve İstanbul yaşantısını bu iki genç üzerinden anlatıyor. Ama bu gençler ... (devamı)
0 Yorum
Gulyabani
(Özgür - 1999)
Gulyabani
Gulyabani; yazarın cin, peri ve gulyabani gibi boş inançların nasıl kötüye kullanılarak, saf ve namuslu insanların kandırıldığını vurgulayan, boş i... (devamı)
0.0 Puan -
0 Yorum
Kesik Baş
(Özgür - 1995)
Kesik Baş
İki Hödüğün Seyahati, Hüseyin Rahmi Gürpınar'ın kimi güldürücü, kimi hüzünlendirici on bir öyküsünü içeriyor. Yazar bu öykülerde yine, yüzyıl başın... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Rıza Bey'in Polisiye Öyküleri
Ufak tefek Rıza Bey, taban düşüklüğünün bacaklarda yaptığı ağrıları önlemek için, ayaklarında hafif tahtadan kalın tabanlı İsveç saboları, yazı mas... (devamı)
0 Yorum
Vakıf - Ceset Dökmek Yasaktır
Meksika, Nuevo Laredo'da bir çiftlik evinin bodrumunda Bingöllü Ali bulunur..! Başlangıç noktası Viyana olan başdöndürücü bir uluslararası koşuş... (devamı)

menu