menu

Jigolo Cinayeti
Orjinal Adı:
-
Yazar:
Yayınevi:
Yayın Tarihi:
Çevirmen:
-
Grafik Tasarım:
-
Karakterler:
Sizin Puanınız:

Tüm sosyetemizi şok ettiği gibi bizim de aklımızı kurcalayan soru, adı 'özel finansman danışmanı' olmakla birlikte belli ki sosyete tefeciliği yapan böylesine zengin, her istediğine sahip, görünüşte makul bir aile babası olan adamın bir minibüs şoförünü neden öldüreceğiydi.

Habere tekrar baktım. Fazla bir şey yoktu. Volkan Sarıdoğan, daha genç günlerine ait olduğunu anlaşılan resminde hülyalı bakıyordu. Resim ne kadar kötü olursa olsun yakışıklı sayılırdı.

Zekâsı ve azmiyle, vahşice işlenen seri cinayetlerin üstesinden gelen kahramanımız, eğitimli, kültürlü, sanattan anlayan, yaşamdan zevk almayı bilen, tutkulu, bakımlı, atletik yapılı, gerektiğinde 'aslan gibi delikanlı' bir travesti...

Mehmet Murat Somer'in akıcı ve mizahi anlatımıyla okur, ışıltılı Beyoğlu gecelerinin karanlık arka sokaklarında eğlenceli bir keşfe çıkıyor.
(Tanıtım Yazısı'ndan)
Diğer Baskıları

Nopic Nopic Nopic


Yorumlar


adamın biri öldürülür..
June 05, 2006 14:02

Serinin ve baş karakterimizin karıştığı tek bir cinayet üzerinden yaptığı araştırma oluşturuyo kitabı bu kez.Bir minibüs şöförü öldürülür ama işin içinde sosyeteye dahil saygın görünümlü iş adamından başlayıp farklı kesimlerin ve ortamların insanlarına kadar işin içine girenler vardır.Tıpkı diğer kitapları gibi eğlenceli,sürükleyici
Olayın güzel tarafı final sahnesinin tam bir agatha christie romanı kıvamında olması.Nitekim karakterin kendisi de bunu filmelere ve kalabalık kadrolarına atıfta bulunarak açıkça belli ediyor.Yani ortada bir taklit yok.


On Parmağında On marifet !
May 27, 2006 23:44

Bu sefer dedektifimiz alışılanın dışında bir tip.On parmağında on marifet.Hacker,aikodocu,klasik müzik düşkünü ve cesur bir travesti.Akıcı bir dille yazılmış,eğlenceli bir kitap.Heteroseksüel ilişkiler pek az.Bence hoş bir kitap,uzun yolculuklarda okumak için ideal...


Transdedektif iş başında.
June 27, 2006 12:41

Konu ve kurgusu çok güzel diyemem.fakat çok da sıkılmadan okudum.İnceden eleştirel bir bakış var toplumumuzun sapıklıklarına.Kitapta en çok beğendiğim ise kahramanın engin sinema ve müzik zevki, bilgisi kitapları sevmesi.


Yorum yaz
mode_edit