menu

Ölüm Otobüsü
Orjinal Adı:
The Tragedy of X (1932)
Yazar:
Yayınevi:
Yayın Tarihi:
Çevirmen:
Grafik Tasarım:
-
Karakterler:
Kitap Serileri:
Sizin Puanınız:

ÖLÜM OTOBÜSÜ! Birkaç saniye içinde kalabalık otobüse doluşmuşlardı: Wall Street borsacısı —tanınmış bir işadamı, fakat herşeye boşveren, para yemesini seven bir adam-— ve onun, müzikal komedi artisti olan güzel ve şuh nişanlısı... Birkaç dakika otobüsün arka sahanlığında, mes'ut ve neşeli, genç kadının parmağıdaki parıltılı nişan yüzüğünü hayranlıkla seyrederek durdular... Daha sonra borsacı, elini cebine soktu VE DÜŞÜP ÖLDÜ! Herkes onun öldüğünü görmüştü, fakat katili gören yoktu. Polisin elinde şüpheli pekçok kişi vardı, fakat ipuçları sanki sonsuza gidiyordu! (Arka Kapak)


Yorumlar


Yolcu Taşıma Araçlarındaki Ölümler
October 20, 2008 06:47

Ellery Queen'in Ölüm Otobüsü(Drury Lane's Last Case) kitabını yeni bulup okudum.Ellery Queen'in dedektifi Ellery Queen dışındaki bir başka dedektifi var bu kitapta.Drury Lane.60 yaşlarında bir tiyatro oyuncusu.İsmini Londradaki Drury Lane Royal Theatre'den almış.Drury Lane tiyatrocu olması nedeniyle başkalarının kılığına girip araştırmalarda yapıyor.
Güzel bir klasik polisiye.Drury Lane'in kitabın sonundaki katili nasıl bulduğunu açıklaması çok ayrıntılı olarak anlatılmış.
Kitapta otobüs,gemi ve tren gibi yolculuk araçlarında işlenmiş cinayetler araştırılıyor.
Drury Lane Ellery Queen'in 4 kitabında görünmüş.
The Tragedy of X, The Tragedy of Y(Y'nin Esrarı), The Tragedy of Z ve Drury Lane's Last Case(Ölüm Otobüsü).
Y'nin Esrarını okuyalı çok oldu.Değerlendirmek için yeniden okumalıyım.


Yorum yaz
mode_edit