menu

Bu Kimin Cesedi?
Orjinal Adı:
Whose Body? (1923)
Yazar:
Yayınevi:
Yayın Tarihi:
Çevirmen:
Grafik Tasarım:
-
Karakterler:
Sizin Puanınız:

Lord Peter Wimsey serisinin ilk kitabı. O anda Lord Peter'in aklına iki problemin dağınık unsurları geldi. Bir binanın damına düşen bir şeyin husule getireceği gürültü, Sör Levy'nin yağmurlu bir gecede bir kadınla, Battersea Park Caddesinde konuşması, müfettiş Sugg'un meşhur operatörü hastahanenin otopsi salonuna kadar gidip araması, Banker Levy'nin sinir krizleri içinde bulunması, asitfenik kokulu sabun, Düşesin (Ben iyi biliyorum, Doktor Freke gençliğinde Lady Levy'ye aşıktı) demesi, Peru petrolleri işi, banyo teknesindeki adamın profili ve nihayet kauçuk eldivenler... (Arka Kapak)
Diğer Baskıları

Nopic


Yorumlar


Lord Peter Wimsey'in İlk Romanı
October 28, 2008 03:08

İlk olmanın verdiği zayıflıklar vardı.Kitap Sherlock Holmes'in serüvenlerine benziyordu.Bol bol konuşma,az hareket.Dedektif olayları daha çok tanıklarla konuşarak çözmeye çalışıyor.Sonunda olayları katil bir mektupla açıklıyor.
Kitabın sonunda ise dedektif Lord Peter Wimsey'in hayat hikayesi amcası tarafından anlatılıyor.
Kitapta bir mimarın evinin banyosunda bulunan çıplak bir cesedin kimin cesedi olduğu,kim tarafından,nasıl öldürülüp buraya nasıl getirildiği ve o sırada kaybolan bir borsacının nerede olduğu araştırılıyor.
Şüpheli Kadın romanına göre zayıf bir polisiye


Yorum yaz
mode_edit