menu

Düşman Dostlar
Orjinal Adı:
The Case of the Constant Suicides (1941)
Yazar:
Yayınevi:
Ak
Yayın Tarihi:
Çevirmen:
-
Grafik Tasarım:
-
Karakterler:
Kitap Serileri:
Sizin Puanınız:

İkinci umumî harbin hava tehlikesi düdükleri öttüğünden, o gece, Londra'dan Glascow'a kalkan tren yarım saat rötar yaptı: Tehlike işareti verildikten ancak kırk dakika sonra kalkabildi. Düdükler ötmeye başlayınca, istasyonun mavi lâmbaları söndürülmüştü; kesif bir kalabalık halindeki yolcular, zifiri karanlıkta kaldılar. Epey kargaşalık, şaşkınlık oldu. Ahali birbirini dirsekledi, muştaladı; küfür edenler, kavgaya tutuşanlar oldu. Bu mahşer ortasında yolunu kaybeden genç bir tarih hocası, trende kendi için ayırttığı kompartımanı bulmağa çabalıyordu. Hâdise, eylül ayında cereyan ediyor. Londra üzerine o müthiş bombardımanlar henüz başlamamıştı. Tayyare hücumunu bildiren düdükler, o devirde henüz felâket habercisi değil; ancak böyle nizamsızlıklara sebep oluyordu. Münevver mesleğinin seviyesine uymıyacak bir haşinlikle, tarih hocası Alan Campbeli, kendine yol açıyor, şunu bunu itiyordu. (Kitabın Girişi)
Diğer Baskıları

Nopic Nopic


Yorumlar


İntihar Salgını
October 11, 2008 10:40

Düşman Dostlar Carr'ın yazdığı komikliklerle dolu bir Dr.Fell polisiyesi.
Dr.Fell,kitabın yarısında çıkıyor.Olayın Kahramanları daha çok Alan ve Kathryn Campbell.İki tarihçi.
Olaylar intiharlar şeklinde görülüyor.Üç intihar olayı oluyor ve iki kişi ölüyor.Araştırılınca intiharların cinayet olduğu görülüyor.
Kapalı odalarda olan intihar olayları bunlar.Dr.Gideon Fell'e de bu kapalı odalara katilin nasıl girdiği ve nasıl çıktığı,olayların nasıl ve kim tarafından yapıldığını bulmak düşüyor.Katil umulmadı bir kişi çıkıyor.Fakat Carr'ın ipuçlarını okuyucunun önüne fazla sermediği de anlaşılıyor.
Ortalama bir polisiye.


Yorum yaz
mode_edit