Cinairoman.com

Geceleri Okumayınız
Zaman: Sal Tem 29, 2014 2:42 pm

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 104 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Tv'de korku filmleri
MesajGönderilme zamanı: Pzr Haz 03, 2007 12:30 pm 
Çetin Ceviz Hafiye
Kullanıcı avatarı

Arkadaslar tv'de korku turunde yayinlanacak olan filmleri bu baslik altinda yazalim.Polisiye bolumunde tv'de polisiye adli baslik var korku bolumunde de olsun diye su basligi acmak istedim. Hadi bakalim baslayalim...
Siftah benden olsun.

STEPHEN KING’İN KALEMİNDEN...

Dünyanın en çok tanınan korku yazarı Stephen King’in sekiz öyküsünden oluşan bu yapım, sizi karanlık gerçeklere sürükleyecek. Ustanın hikayelerini William H. Macy, William Hurt, Kim Delaney, Ron Livingston ve Tom Berenger’in yanı sıra "The 4400"den Jacqueline McKenzie ile "Six Feet Under"dan Jeremy Sisto’dan oluşan zengin bir kadro ekrana taşıyor. Stephen King’in kısa öykülerinden uyarlanan sekiz bölümlük mini dizi Nightmares and Dreamscapes, her çarşamba 21:00'de.

Stephen King, aşağı yukarı 30 yıldır korku edebiyatı deyince akla ilk gelen isimlerden biri. Yetmişli yıllara "Carrie / Günah Tohumu", "Salem’s Lot / Korku Ağı", "The Shining / Medyum" ve "The Stand / Mahşer" gibi romanlarla çok hızlı bir giriş yapan yazar, sonraki yıllarda da ardı ardına çok popüler korku eserleri çıkarmayı sürdürdüğü için “korkunun kralı” olarak anılmaya başlamıştı. Kitapları sinemaya da uyarlanan yazar, özellikle 90’larla birlikte TV’de giderek daha çok faaliyet göstermeye başlamış ve çoğu kendi eserlerinin uyarlamalarından oluşan birçok mini dizi projesine de imza atmıştı

NIGHTMARES AND DREAMSCAPES
Stephen King'in kaleminden sekiz kısa film her çarşamba 21:00'de.

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: Prş Tem 26, 2007 12:02 pm 
Çetin Ceviz Hafiye
Kullanıcı avatarı

KORKUNUN USTALARI GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRDİ
Korku sinemasının birçok kalburüstü yönetmeni güçlerini televizyon için çektikleri Masters of Horror�da birleştiriyor.

Korku sinemasının önde gelen yazar ve yönetmenleri birer saatlik filmlerden oluşan korku serisi "Masters of Horror"a imza attılar. Dahası, bu usta yönetmenlerin çektikleri bölümlerin bazılarını, H.P. Lovecraft, Edgar Allan Poe ve Clive Barker gibi ünlü yazarların öykülerinden uyarlamaları. "Masters of Horror"ın ilk iki sezonuna dahil olan birer saatlik televizyon filmlerinde kamera arkasına geçmiş ünlü korku sinemacıları arasında şu isimler yer alıyor:
Don Coscarelli
Yetmişlerde "Phantasm" gibi kült bir korku filmine imza atmış, son yıllardaysa yine zamanla kült olmaya hayli müsait "Bubba Ho-tep"i yönetmişti.
Stuart Gordon
80�lerde "Re-Animator"ı ile tam anlamıyla ortalığı sarsan, "Fortress" ve "Space Truckers" gibi filmlerin de yönetmeni.
Tobe Hooper
Orijinal "Texas Chainsaw Massacre" ile �teen slasher� denen, gençlerin psikopat bir katil tarafından avlandığı korku türüne start verdi ve daha sonra "Salem�s Lot" ve "Poltergeist" gibi filmlere de imza attı.
Dario Argento
Kendine has çarpıcı renk kullanımıyla nam salmış, "Suspiria", "Deep Red" ve "Inferno" gibi filmlerle korku sinemasının en büyük ustalarından biri kabul ediliyor.
Mick Garris
Daha çok Stephen King uyarlamalarıyla -"Sleepwalkers" ve "Riding the Bullet" gibi filmler ve "The Stand" ve "The Shining" gibi mini dizilerle- tanınıyor.
Joe Dante
"Gremlins", "Innerspace", "The Burbs" ve ünlü kurt adam fimlerinden "The Howling" gibi yapımlarla seksenli yıllara damgasını vurmuş sinemacılardan. 93�te çektiği "Matinee" ile 50�li yılların Amerikan korku sineması kültürüne çok zarif bir saygı duruşunda da bulunmuştu.
John Landis
Seksenlerin ünlü kurt adam filmi "An American Werewolf in London"ı, Michael Jackson�ın önce kurt adama, sonra zombiye dönüştüğü klibi "Thriller"ı ve dönemin en popüler filmlerinden "Blues Brothers"ı çekmişti.
John Carpenter
"Halloween" ile seksenlerin korku sineması furyasının öncülüğünü yaptı, ayrıca "The Thing", "Fog" ve "Prince of Darkness" gibi türün yine çok beğenilen örneklerinin de yönetmeni.
Larry Cohen
Kült korku filmi "It�s Alive" ve iki devam bölümünü yönetti, ayrıca "God Told Me To" ve "Black Caesar" gibi filmlerde de imzası var.
John McNaughton
"Henry: Portrait of a Serial Killer", "Mad Dog and Glory" ve "Wild Things" gibi filmlerin yönetmeni.
Takashi Miike
"Ichi the Killer", "Dead or Alive" serisi ve "Audition" gibi filmlerle son 10 yılda adını sık sık duyduğumuz kült Japon sinemacı.
Brad Anderson
"Session 9" ve "The Machinist" ile hayli ilgi çeken yeni kuşak yönetmenler arasında.
Tom Holland
Tüyler ürpertici katil oyuncak Chucky�yi seyircilere tanıtan "Child�s Play"in ve seksenlerin unutulmaz vampir filmi "Fright Night"ın yönetmeni.
Peter Medak
Gelmiş geçmiş en ürpertici filmlerden "The Changeling"in yönetmeni, ayrıca diğer yapımları arasında "Romeo is Bleeding" de yer alıyor.

e2 - Bugun

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: Cmt Eyl 01, 2007 9:49 am 
Çetin Ceviz Hafiye
Kullanıcı avatarı

22:00 Sinema
Kasabada ürkütücü olaylar.
K orku romanlarının tartışmasız kralı Stephan King'in, Türkçe'ye 'Ruhlar Dükkanı' olarak çevrilen romanından uyarlanan ilginç bir gerilim. Ruhunu şeytana satan Faust efsanesinden yola çıkılarak hazırlanan filmde küçük bir kasabada yaşanan ürkütücü olaylar anlatılıyor. Başrollerde Ed Harris, Max Von Sydow ve Bonnie Bedelia rol alıyor.
TV8 22.00 BUGUN

Yüzün yüzüme baka baka kızarır,düzün tersine karışır.
Sagopa Kajmer

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: Cmt Eyl 01, 2007 10:46 am 
Centilmen Hafiye
Kullanıcı avatarı

oo bu konu güzel olmuş ta bugün yerine 01 eylül vs gibi yazsan hep kafam karışıyo :(

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: Cmt Eyl 01, 2007 11:36 am 
Külyutmaz Hafiye

Kitabını her zaman ki gibi bir solukta okumuştum ve filmide çok güzeldi, daha önce seyretmeyenlere tevsiye ederim. Özellikle olayları somutlaştırıp çevremizde olan biten şeylere uyarlayabiliriz. Basit görünen şakaların sonucunun ne kadar korkunç olabileceğini çok kanlı bir şekilde gösteriyor, hani arada şeytan olmasa kurt ile kuzu birlikte otlar misali :twisted: Bir yerlerde bir bomba patladığında ve hemen arkasından diğer tarafta da bir bomba patladığında aklıma hep bu iğrenç şakalar geliyor. Kitap beni gerçekten de çok etkilemişti, Sam amcanın çocuklarıda üçüncü dünya ülkelerinde özelliklede son zamanlarda Orta Doğu'da bu şakaları sıkça yapmaya başladı. :evil:

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: Cmt Eyl 01, 2007 12:17 pm 
Çetin Ceviz Hafiye
Kullanıcı avatarı

Evet Sevgili çirkin_ördek'in onerisi neticesinde bir revolution - devrim yapiyorum.Evet bundan sonra Bugun lafini kaldiriyor ve tarih yaziyorum :P :)

Sagopa Kajmer

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: Cmt Eyl 01, 2007 6:38 pm 
Centilmen Hafiye
Kullanıcı avatarı

çok teşekkürler ;)

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: Sal Eyl 04, 2007 9:50 am 
Çetin Ceviz Hafiye
Kullanıcı avatarı

Arkadaslar cok ilginc bir film:
22:00 Sinema CNBC-e 4 Eylul (Sentyabr - azerice)
Vampirlerin dünyasından.
F antastik roman yazarı Anne Rice'ın aynı adlı romanından bir uyarlama. Filmde bir vampir olan Luis, kendisine pek de inanmayan bir gazeteciye, vampirlerin hayatını anlatıyor. 200 seneyi aşan bu serüvende aşk, ihanet, yalnızlık ve kendisiyle hesaplaşmaya yer veriliyor. Filmde Tom Cruise, Brad Pitt, Christian Slater, Kirsten Dunst ve Antonio Banderas rol alıyor. Yönetmen: Neil Jordan...

Sagopa Kajmer

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: Sal Eyl 04, 2007 6:38 pm 
Centilmen Hafiye
Kullanıcı avatarı

merak ettim izlicem :D

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: Sal Eyl 04, 2007 9:43 pm 
Leydi Hafiye
Kullanıcı avatarı

Romanını okumuştum yıllar önce, Vampirle Görüşme, filmdende birkaç sahne var aklımda, küçük kız özellikle tüyler ürperticiydi sanki, oyuncu kadrosu epey iddialı.

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: Çrş Eyl 05, 2007 9:10 am 
Çakal Hafiye
Kullanıcı avatarı

Ben de okumuştum romanını.
Bu arada filmi ilk çıktığı zaman izlemiştim, dün rastlayınca yine bir bakayım dedim. Kirsten Dunst'ı yeniden çocuk olarak görmek çok garipti. Yüzü hiç değişmemiş.

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: Çrş Eyl 05, 2007 7:29 pm 
Centilmen Hafiye
Kullanıcı avatarı

ayyy izklemeyi unutmuşum ühüh :cry:

Başa Dön

Mesaj Başlığı: tv de bilimkurgu-16.10.2007
MesajGönderilme zamanı: Sal Eki 16, 2007 1:04 pm 
Hafiyeler Kralı
Kullanıcı avatarı

tv de bilimkurgu-16.10.2007
saat 22.15 e2 tv de masters of science fiction

Başa Dön

Mesaj Başlığı: masters of science fiction
MesajGönderilme zamanı: Sal Eki 16, 2007 1:18 pm 
Hafiyeler Kralı
Kullanıcı avatarı

masters of science fiction

STEPHEN HAWKING SUNAR...

Bilimkurgu dünyasının saygıdeğer yazar ve yönetmenlerinden günümüz ve geleceğe dair birer saatten oluşan altı kışkırtıcı öykü ile e2’de. Ünlü bilimadamı Stephen Hawking, hayal gücünüzün sınırlarını zorlayacak bu bilimkurgu derlemesinde anlatımıyla izleyenlere yol gösterecek. John Kessel, Robert A. Heinlein ve Robert Sheckley gibi usta yazarların öykülerini Judy Davis, Anne Heche, Malcolm McDowell, Terry O’Quinn, Brian Dennehy, John Hurt ve James Denton hayata geçiriyor.
[/img]http://www.e2.tv.tr/Pages/Images/mastersofscience_small.jpg

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: Sal Eki 16, 2007 5:24 pm 
Çetin Ceviz Hafiye
Kullanıcı avatarı

Blade serisinin üçüncü filmi 'Blade: Trinity' bu gece TV'de ilk kez atv'de yayınlanacak.
Korku türünün en etkileyici yapımlarından 'Blade' serisinin 3. filmi 'Blade: Trinity' TV'de ilk kez atv'de. Konusu: Vampir avcısı Blade vampirlerle savaşmaktadır. Uzak bir çölde ise vampir liderleri, ırklarının yaratıcısı Dracula'yı hayata döndürmektedir. Vampirlerin kurdukları komplo başarıya ulaşır ve FBI Blade'in peşine düşer. Blade saklanmak zorundadır. Bu arada varlığından haberdar olmadığı bir grup vampir avcısı ile tanışır. Bu grupla beraber Dracula'nın çetesi ile mücadeleye başlar.
16 Ekim(Oktyabr) atv 22.00

Sagopa Kajmer

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 104 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: